BLOG DETAY

gözlük, gözlük camı, cam, temzilik, bakım, gözlük bakımı

GÖZLÜĞÜNÜZÜN BAKIMI VE TEMİZLEMENİN EN DÜZGÜN YÖNTEMİ NEDİR?

Gözlük Bakımınız İçin Mükemmel İpuçları…

Son derece berrak gözlük camları – gözlük camı kullanıcıları temizlikten sonra gözlüklerini taktıklarında oluşan muhteşem duyguyu severler ve yeniden kusursuz şekilde görmenin keyfini çıkarırlar. Gözlüklerimiz her zaman temiz olsa ve lekeler, izler ve parmak izleri tarih olsa harika olmaz mıydı? Doğru gözlük camı bakımı yalnızca daha iyi bir görme sağlamaz, aynı zamanda gözlüğünüzün kullanım ömrünü uzatır. Hatalı temizleme, camlarınız çizilmeye karşı dayanıklı sert kaplamaya sahip olsa bile modern gözlük camlarına zarar verebilir. gözlüğünüzü temizleme hususunda birkaç ipucu sunmaktadır: gözlük camlarınızı evdeyken ve dışarıdayken hızlı bir şekilde, detaylı ve yine de nazikçe nasıl temizleyebilirsiniz?    Muhteşem Görüntü İçin İpuçları Genelde ne kadar son çare olarak kullanılsalar da, kâğıt mendiller veya gömlek kolları kesinlikle en iyi çözüm değildir. Kıyafet parçaları ve kâğıt mendiller genelde gözlük camları üzerinde toz veya kir parçacıkları bırakır ve bu durum mikro-çiziklere yol açar. Bu durum kademeli olarak gözlük camlarının kalitesini düşürür ve sonuç olarak görmenizde sıkıntı oluşur. Çizikler ne plastik ne de cam gözlük camlarından giderilemez. Kusur yalnızca kozmetik bir sıkıntı gibi görünse de, ışık mikro incelikteki çiziklerden saçılır ve böylece gözü rahatsız eder. Bu durum genellikle yeni bir gözlük almanıza sebep olur.

Gözlükçüler neden genellikle temizleme mendillerinin kullanılmamasını tavsiye eder?
Uygun görmeyi yalnızca mükemmel gözlük camı bakımı değil, aynı zamanda gözlük camının kendisi de sağlar. Sert koruyucu katmanlı ve boncuklanma etkili özel gözlük camı, gözlük camlarınızı çizilmeye karşı olağanüstü dirençli hale getirir ve kir, toz ve nemin yüzeye ancak büyük zorluklarla yapışmasını sağlamaya yardımcı olur. Bunun faydası: gözlük camlarınız daha uzun süre kirlenmeden kalır ve böylece temizlenmeleri önemli ölçüde daha kolay olur. Bu ayrıca gözlük camlarınızın bakımını yapmak için daha az zamana ihtiyaç duymanız ve daha uzun süre hizmet ömrüne sahip olacakları anlamına gelir.   

Çerçeve Bakımı

Yanlış bakım çerçevelerinize de zarar verebilir. 
Aşağıdaki ipuçları çerçevelerinizin ilk aldığınız günkü kadar çekici kalmasını sağlayacaktır: -Ilık, akan su ve pH seviyesi nötr olan bir yıkama sıvısından bir damla iyi temizlik sonuçları sağlar. Gözlüğünüzü her zaman yıkadığınız çerçevenin kenarından tutun. Bu, çerçevelerin eğilmesini ve daha da kötüsü kırılmasını önler. 
 -Hijyen sebebiyle, çerçevelerin kenarlarının ve burun desteklerinin de zaman zaman temizlenmesi önerilir. Bu ayrıca, yağlı maddelerin çıkarılması kaymayı önleyeceğinden, gözlüğünüzün daha iyi oturmasını sağlar.