BLOG DETAY

gözlük, çerçeve, surat, yüz, görünüş, kalite, seçim, gözlük seçimi

Mükemmel Çerçeveyi Yüzüm İçin Nasıl Bulabilirim?

Mükemmel Çerçeveyi Yüzüm İçin Nasıl Bulabilirim?
 
Yüzünüz İçin Doğru tercihlerinizi Mükemmel Çerçeveyle Sağlayın!
Tercih sayısı fazlaysa karar zorlaşır.  Kaliteli gözlükler iyi bir yatırımdır. Ne de olsa bunları uzun süre kullanma zorunda kalacaksınız ve kullanmak isteyeceksiniz. En önemlisi, gözlüklerinizin görünümünüzü kuvvetlendirmesidir. Bugün, gözlük imalatçıları etkileyici çerçeve tasarımlarının geniş bir yelpazesini sunmaktadır. Bununla birlikte, hala size en iyi uyanı bulmak zorunda kalacaksınız. Sizin için en iyi tarz, boyut veya renk nedir? Çerçevesiz gözlükler sizin için daha mı iyi? Aslında mükemmel tercihi yapmaya yardımcı olacak birkaç temel kural vardır.
 
 
 
Her göz gibi, her yüz de kendine has özelliklere sahiptir. İnsanların farklı tarzları vardır ve farklı tarzları tercih ederler. Kendi kişiliğinizi gösteren gözlükleri veya görünümünüzü tamamen değiştiren bir gözlüğü istemez misiniz? Bir gözlük tercih ederken, bu yönleri dikkate almak zorunda kalacaksınız. Kafa karışıklığını en aza indirmek için, optometriste gitmeden önce seçeneklerinizi gözden geçirmeniz yararlı olabilir. Hatırlamak isteyebileceğiniz bir genel prensip vardır: Görsel kontrastlar yaratın. Denge yaratmak için çerçevenizin şekli yüzünüzün şekline gerçekten kontrast olmalıdır. Bu genel görünümünüze uyum getirir.
 
Kendi yüzünüzün şeklini güzelleştirmek için en doğru çerçevenin seçimi her zaman kolay değildir. Oval yüzleri olan insanlar büyük avantaj taşırlar – gözlükler için ideal yüzleri vardır.
 
 
 
1. Oval Yüzler
 
Kutlama zamanı – kazanan bileti çektiniz! Gözlükler için mükemmel yüzünüz var ve herhangi bir optometrist için size çok geniş seçenek aralığı sunması kolay olacak. Neredeyse tüm çerçeveler görünüşünüze yakışacak. Bununla birlikte, saplarda çok bol orantılanmış olan çerçevelerin veya çok küçük yuvarlak gözlüklere dikkat edin. Sizin için en iyi tercih dörtgen tasarımlar olacaktır.
 
2. Yuvarlak Yüzler
 
Köşeleri vurgulayan seçkin ve daha dar çerçeveleri, yani kareden hafif dikdörtgene kadar tasarımları denemenizi öneririz. Bunlar yuvarlak bir yüze eklenmiş konturlar verecektir. Cesur olun ve renklerle eğlenin. Daha geniş çerçeveli gözlükler de sizde iyi durur. Yumuşak, ince ve yuvarlak çerçevelerden kaçının.
 
3. Geniş Alınlı ve Sivri Çeneli Üçgen veya Kalp Şekilli Yüzler
 
En iyi tercihleriniz kesinlikle oval veya yuvarlak çerçevelerdir – veya zarif tonlarda daha yumuşak ve daha düz tasarımlardır. Bu gözlükler sayesinde yüzünüzün uzunluğunu görsel olarak bölünür ve kesinlikle görünümünüzü kuvvetlendirir. Çok küçük veya çok renkli çerçeveleri tercih etmeyin.
 
4. Uzunlamasına veya Dörtgen Yüzler
 
Dar bir yüzünüz var, çene kemikleriniz nispeten düşük yerleşimli, çeneniz ve alt çeneniz en ayırt edici yüz özelliğiniz. Uzunluğunu ideal oranlara indirerek, görsel olarak yüzünüzü böldüğü için, bu tip gözlükler kesinlikle görünümünüzü güçlendirecektir. En iyi seçenekleriniz geniş köprülü ve düşük oturan kulak saplı gözlüklerdir. Sizin için çok küçük olan bir tarzı tercih etmediğiniz sürece, oval çerçeveler yüzünüze yakışacaktır. Zarif konturlu çerçevesiz gözlükler de yüzünüz için mükemmel olabilir.
 
5. Kare Yüzler
 
Sizin durumunuzda, amaç yüzünüzü görsel olarak gözlük tasarımının yardımıyla uzatmak olmalıdır. Çene, çene altı ve alın en ayırt edici özellikleriniz. Çok küçük olmayan ve düz hatlı tasarıma sahip hafif yuvarlak çerçeveleri deneyin. Çerçevesiz gözlükler de mükemmel uyum sağlayabilir. Küçük gözlüklerden ve köşeleri belirgin olanlardan kaçının.